Strict Standards: Declaration of ezSQL_mysql::query() should be compatible with ezSQLcore::query() in /home/kpssders/public_html/database/ez_sql_mysql.php on line 263

Strict Standards: Declaration of ezSQL_mysql::escape() should be compatible with ezSQLcore::escape() in /home/kpssders/public_html/database/ez_sql_mysql.php on line 263
Velilere rağmen öğretmenler fedakar - KPSS Dersanesi, KPSS Sınavına Hazırlık
Hoşgeldiniz Sayın Ziyaretçi; ÜYE OLUN ya da üye iseniz GİRİŞ YAPIN.
biz-sizi-arayalim
biz-sizi-arayalim
KPSS Genel Kültür
Okul öncesi eğitim vatandaşın cebini yaktı
Okul öncesi eğitim vatandaşın cebini yaktı
Aday öğretmenler il tercihi yapacaklar
Aday öğretmenler il tercihi yapacaklar
Maliye Bakanlığı 25 uzman yardımcısı alacak
Maliye Bakanlığı 25 uzman yardımcısı alacak
2015 ODTÜ Akademik Parsonel Alımı
2015 ODTÜ Akademik Parsonel Alımı

kpss-egitim-setleri
KPSS PRATİK BİLGİLER
KPSS Rehberlik
KPSS Genel Yetenek
KPSS Genel Kültür
KPSS Eğitim Bilimleri
KPSS A Alan Bilgisi
KPSS Deneme Sınavları
KPSS Videolar
Velilere rağmen öğretmenler fedakar

reklam

 Velilere rağmen öğretmenler fedakar

Sivas eğitimde, sıçrama safhasına girmeye çalışırken, eğitimin inceliğinden habersiz velilerin, öğretmelerin şevkini kırma çalışmaları şehrin eğitimini baltalıyor. Pek çok velinin lüzumsuz şikâyetleri karşısında, öğretmenleri kimin savunacağı ise merak ediliyor.

Fedakârlıkları ile ülkenin geleceğini şekillendiren öğretmenler, zaman zaman Sivas´ta zor anlar yaşıyorlar.
 
Ayakkabısı olmayana ayakkabı alan, çaresiz pek çok veliye çare olan, kalemi defteri olmayana kendi cebinden kalem defter alan, yerine göre teneffüslerde bir bardak çay bile içmeden öğrencileri ile ilgilenen fedakâr öğretmenler, çoğu zaman bu ilgilerinin karşılığını bir teşekkür edilerek bile alamıyorlar.
 
Sivas eğitimde kendi içinde kapılar aralamaya devam ederken, özellikle veli sorununu aşamıyor. Velilerin eğitim inceliğinden ve derinliğinden habersiz tutum ve davranışları öğretmenlerin şevkını kırıyor.
 
Eğitimin anlam ve önemini bilmeyen pek çok veli, şahsi davranıp öğretmenleri yetkili yerlere şikâyet edip, eğitim huzurunu baltalıyorlar.
 
Belli şahsi kapris ve çekememezlikleri ile diğer velileri de etkilemeye çalışıp, lüzumsuz her konuda Milli Eğitim´in yolunu tutan pek çok velinin, öğretmenleri şikâyet etmeleri hayret ve ibretle izleniyor.
 
Genelde şahsi durumlardan dolayı gerçeği yansıtmayan beyanlar ve “kargaların dahi güleceği” aslı astarı olmayan ithamlarla Valilik´e, Milli Eğitim´e ve BİMER´e, öğretmenleri şikâyet edip, eğitime müdahil olmaya çalışan veliler, okullarda düzen ve kuralların da hiçe sayılmasına sebep olmaya devam ediyorlar.
 
Bu tür şikâyetler karşısında işini en güzelinden fedakârca yapmaya çalışan öğretmenleri kimin savunacağı ise merak konusu. Aslı astarı olmayan suçlamalar karşısında, öğretmenlerin hak ve itibarlarının Milli Eğitim tarafından korunması bekleniyor.

Görüntülü Eğitim Setleri

Online Görüntülü Eğitim Setleri


Etiketler : velilere rağmen öğretmenler fedakar


Facebook Yorumlar

KPSS Lise