Strict Standards: Declaration of ezSQL_mysql::query() should be compatible with ezSQLcore::query() in /home/kpssders/public_html/database/ez_sql_mysql.php on line 263

Strict Standards: Declaration of ezSQL_mysql::escape() should be compatible with ezSQLcore::escape() in /home/kpssders/public_html/database/ez_sql_mysql.php on line 263
Kpss Sınav Sonuçları Açıklandı - KPSS Dersanesi, KPSS Sınavına Hazırlık
Hoşgeldiniz Sayın Ziyaretçi; ÜYE OLUN ya da üye iseniz GİRİŞ YAPIN.
biz-sizi-arayalim
biz-sizi-arayalim
YDS Sınavı Hazırlık Seti
Okul öncesi eğitim vatandaşın cebini yaktı
Okul öncesi eğitim vatandaşın cebini yaktı
Aday öğretmenler il tercihi yapacaklar
Aday öğretmenler il tercihi yapacaklar
Maliye Bakanlığı 25 uzman yardımcısı alacak
Maliye Bakanlığı 25 uzman yardımcısı alacak
2015 ODTÜ Akademik Parsonel Alımı
2015 ODTÜ Akademik Parsonel Alımı

kpss-egitim-setleri
KPSS PRATİK BİLGİLER
KPSS Rehberlik
KPSS Genel Yetenek
KPSS Genel Kültür
KPSS Eğitim Bilimleri
KPSS A Alan Bilgisi
KPSS Deneme Sınavları
KPSS Videolar
Kpss Sınav Sonuçları Açıklandı

reklam

Kpss Sınav Sonuçları Açıklandı

 

KPSS önlisans/ortaöğretim sonuçları osym.gov.tr'de açıklandı!
 

KPSS önlisans/ortaöğretim sonuçları osym.gov.tr'de açıklandı! Kamu Personeli Seçme Sınavı önlisans ve ortaöğretim oturumları 27-28 Eylül 2014 tarihlerinde yapılmıştır. 27-28 Eylül KPSS önlisans/ortaöğretim sonuçları açıklandı.

TIKLA KPSS SONUCUNU SORGULA


Eğitim Setlerimiz - ÖSYM, 27-28 Eylül'de yapılan KPSS önlisans ve ortaöğretim sonuçlarını açıkladı. KPSS önlisans/ortaöğretim 2014 sonuçlarınız kpssdersanesi.com'da. KPSS sonuçları son dakika açıklandı.

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) gerçekleştirilen, KPSS'nin ortaöğretim mezunlarına yönelik oturumu 170 sınav merkezinde saat 09.30'da başladı. Adaylara, 120 sorudan oluşan genel yetenek ve genel kültür testleri için 120 dakika süre verildi.Kimlik ve güvenlik kontrolleriyle salona giriş işlemlerinin zamanında yapılabilmesi için adaylar, sınavın başlama saatinden önce sınava girecekleri binanın kapısında hazır bulundu. Adaylar, sınav salonuna sınava giriş belgeleri ve nüfus cüzdanı ya da pasaportları kontrol edilerek alındı. Gerekli kimlik kontrolleri ve yerleştirme işlemleri tamamlandıktan sonra salon başkanı sınavda uyulacak kuralları adaylara okudu ve ilgili oturumda cevaplanacak test için kullanılacak sınav evrakıyla içinde kalem, silgi bulunan kutular dağıtıldı.
KPSSDERSANESİ - KPSS'nin ortaöğretim oturumuna 1 milyon 828 bin 53 aday başvurmuştu. Kamu Personeli Seçme Sınavı, ortaöğretim düzeyine yönelik yapılan oturumla tamamlandı. Sınav sonuçları ÖSYM'nin ''http://sonuc.osym.gov.tr'' internet adresinden öğrenilecek. Sınav sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecek.ÖSYM'in şu tarihte açıklanacak diye resmi bir açıklaması bulunmamaktadır. En son yapılan KPSS sınavı yani 2 sene önceki sonuçlara göre bir kıyaslama yaptığımızda KPSS sonuçlarının bayramdan sonra açıklanacağını görmekteyiz. Geçen yıl kpss sonuçları tam 30 günde açıklanmıştı. 2 sene içerisinde OSYM bir çok sınav ve yerleştirme sonuçlarını kısa bir süre içinde açıklasada 2014 KPSS sonuçları'nın büyük ihtimal bayramdan sonraki hafta açıklanacak.


KPSS ÖĞRETMENLİK SINAVI NEDİR?


KPSS Eğitim Bilimleri Sınavı, Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı olan tüm eğitim kurumlarında gerek sözleşmeli ve gerekse kadrolu olarak öğretmenlik yapacak olan tüm adayları kapsamaktadır .Üniversitelerin Eğitim Fakülteleri ve Fen Edebiyat Fakültelerinden mezun olan adaylar bu sınava girebilir. KPSS öğretmenlik sınavında Genel Yetenek - Genel Kültür sınavına ek olarak 120 sorudan oluşan Eğitim Bilimleri (Pedagojik Formasyon) sınavı yapılır.


KPSS Puanı Kaç Yıl Geçerlidir?


ÖSYM tarafından her yıl yapılan KPSS-Lisans sınavında alınan puanlar 2 yıl süre ile geçerlidir. Sürede esas alınan yıl değil, bir sonraki KPSS sınavıdır. Yani 2008 KPSS puanları 2010 KPSS sınavı yapana kadar geçerlidir.KPSS'ye Başvurma Koşulları Nelerdir? KPSS'ye ortaöğretim kurumlarından (lise ve dengi meslek lisesi), önlisans programlarından (iki yıllık meslek yüksekokulu ve açık öğretimin iki yıllık programları) ve lisans programlarından (dört ve daha fazla yıllık yükseköğretim) mezun olanlar ile mezun olabilecek durumda olan adaylar başvurabilmektedir. Adayların, Yönetmeliğin A Grubu olarak tanımladığı kadrolar için KPSS sonucu ile kamu kurum ve kuruluşlarına başvurdukları tarihte, B Grubu kadrolar için ÖSYM'ye Tercih Formlarını teslim ettikleri tarihte mezun durumda olmaları şarttır. A Grubu Kadrolar için KPSS sonucu ile kamu kurum ve kuruluşlarına başvuracak adayların, bu kurum ve kuruluşların KPSS başvuru kılavuzunda veya ilanlarında belirtmiş oldukları koşulları taşımaları gerekir. Yukarıdaki koşullardan herhangi birine durumunun uymadığı tespit edilen adaylar, KPSS'ye alınmış olsalar bile bu sınav sonucu ile elde ettikleri hiçbir haktan yararlandırılmamaktadırlar. Sınava başvuru sırasında mezun durumda olmayan adaylar, sınavın geçerlik süresi içinde mezun olacaklarını düşünüyorlarsa, sınava mezun olacakları düzeyde girmeleri uygun olacaktır. Sınava başvurulan tarihte mezun durumda olmadığı için öğrenim durumunu mezun olacağı düzeyin altındaki düzeyde işaretleyen adaylar, sınav tarihinden önce mezun olmuşlarsa, mezun oldukları tarihin, sınava başvurunun bitiş tarihi ile sınav tarihinin bir gün öncesi arasında mezun olduğunu gösteren bir belgeyi ÖSYM'ye mutlaka göndermeli veya bizzat götürmelidirler. Bu adaylar, sadece Ankara'da sınava alınabileceklerdir. Sınav tarihinden önce mezun olmuş adayların, bir alt öğrenim düzeyinde sınava girmeleri halinde, bu sınavın sonuçlarına göre atamalarının yapılması mümkün değildir.


Kamu Personeli Seçme Sınavı Puanları Nasıl Hesaplanır?
Adayların KPSS puanının hesaplanmasında kullanılan işlem basamakları aşağıda verilmiştir.
KPSS puanın belirlenmesinde o yıl sınava giren öğrencilerin aritmetik ortalama ve standart sapma değerleri belirleyici olmaktadır.


Puanın Hesaplanması

1-)Genel Yetenek-Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri Testleri için adayın doğru cevaplarından yanlış cevap sayısının dörtte biri düşülerek ham puanlar bulunur.
2-)Ham Puanlara ait aritmetik ortalama ve standart kayma değeri hesaplanır.
3-)Adayın ham puanı ,aritmetik ortalama ve standart kayma kullanılarak standart puan hesaplanır.
T : Standart Puan
Adaya ait ham puan (yanlış cevapların dörtte biri doğru cevaplardan çıkarılarak elde edilen puan)
Sınava giren bütün adayların ham puanlarının aritmetik ortalaması
Sınava giren bütün adayların ham puanlarının standart kayması


2. Üç ayrı Bölüm için hesaplanan standart puanlar
Genel Yetenek : 0,3 ile
Genel Kültür : 0,3 ile ve
Eğitim Bilimleri : 0,4 ile çarpılarak ağırlıklı standart puanlar (ASP) hesaplanır.


3. ASP'lara ilişkin aritmetik ortalama ile standart kayma hesaplanarak aşağıdaki formül ile KPSS puanı hesaplanır.
KPSS =
ASP = Adayın ağırlıklı standart puanı
= Ağırlıklı standart puan dağılımına ilişkin aritmetik ortalama
S = Ağırlıklı standart puan dağılımına ilişkin standart kayma
B = ASP dağılımında en yüksek ASP

KPSS'de kopya sorgusu

2010 yılında Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) eğitim Bilimleri sınavında kopya iddiaları üzerine Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı MemurSuçları Bürosu'nda yürütülen soruşturmada, Savcı Yücel Erkmen, Devlet Personel Başkanlığı, Maliye Bakanlığı ve Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi'ne (ÖSYM) yazı yollayarak Devlet Personel Başkanlığı'ndan 2010 ve 2013 yılları arasında başarı puanlarına dayanılarak devlet kurumlarına yerleştirilenlerle ilgili bilgi istedi. Maliye Bakanlığı'na yazılan yazıda ise şüphelilere yönelik son 5 yılda mali bir inceleme yapılıp yapılmadığı soruldu. ÖSYM'ye gönderilen talepte de 2010 eğitim bilimleri sınavından 100 ve yakın puan alan 3227 kişinin iletişim bilgileri, TC numaraları istendi.

Kamuya girenler araştırılıyor

Devlet Personel Başkanlığı'na 9 Eylül 2014'te gönderilen talimatta KPSS eğitim bilimleri sınavından tam puan ve tam puana yakın puan alan adaylarla ilgili isim listesi gönderilirken, şu bilgiler istendi: “Şahısların ÖSYM Başkanlığınca KPSS sınavlarının sonucuna istinaden, 2010, 2011, 2012 ve 2013 yıllarına ait başarı puanlarına dayanılarak devlet kurumlarına yerleştirilen olup olmadığı, var ise hangi yıl, hangi başarı sırası ile yerleştirildiği ve halen görevli bulunduğu kurumun belirtilerek gönderilmesi.”

ÖSYM'den ise 2010 yılı KPSS Eğitim Bilimleri Sınavı'nda 100 ve üzeri doğru cevap yapan 3227 şahıstan, 2011-2012-2013 ve 2014 yıllarında üzenlenen KPSS sınavlarına girenlerin doğru cevap sayıları, puanları, iletişim bilgileri, TC numaraları, adresleri istenen bilgiler arasında yer aldı. Maliye Bakanlığı'ndan ise söz konusu isimlere yönelik son 5 yılda inceleme yapılıp yapılmadığı, yapılmamış ise yapılarak savcılığa teslim edilmesi talep edildi.

Sekiz ÖSYM personeline ceza

2010'da yapılan sınavda KPSS soruları dışarı sızmış, sınavda 350 aday 120'de 120 yapınca skandal patlak vermişti. Sınav iptal edilmiş, hem Ankara Cumhuriyet Savcılığı hem de YÖK soruşturma başlatmıştı.YÖK'ün yürüttüğü idari soruşturmada disiplin kurulu, 'Kanaat oluştu ama kesin delile ulaşılamadı' diyerek açığa aldığı 8 ÖSYM personeline 'görevi suiistimal'den 10'da 1 maaş kesme cezası vermişti.

“Millet gocunuyor”

KPSS sınavında eşiyle beraber 120 net yapan dönemin Kayseri Özel Yelkenoğlu Lisesi Müdür Yardımcısı Bahadır Yolacan iddiaları yalanlayarak, “Selcuk Üniversitesi'nde yüksek lisans yapıyorum. 38 yaşındayım. İlk kez KPSS'ye girdim. Tarih öğretmeni eşim Reyhan'ı da teşvik edip dershaneye yazdırdım. Bir yıl her gün 3 saat calışarak, kazandık. Millet gocunuyor” demişti.

 

Kpss Eğitim Seti


Etiketler : kpss sınav sonuçları açıklandı


Facebook Yorumlar

KPSS Lise