Strict Standards: Declaration of ezSQL_mysql::query() should be compatible with ezSQLcore::query() in /home/kpssders/public_html/database/ez_sql_mysql.php on line 263

Strict Standards: Declaration of ezSQL_mysql::escape() should be compatible with ezSQLcore::escape() in /home/kpssders/public_html/database/ez_sql_mysql.php on line 263
2013 yılının son merkezi KPSS yerleştirmesi öncesi tercihlerde bunlara dikkat - KPSS Dersanesi, KPSS Sınavına Hazırlık
Hoşgeldiniz Sayın Ziyaretçi; ÜYE OLUN ya da üye iseniz GİRİŞ YAPIN.
biz-sizi-arayalim
biz-sizi-arayalim
YDS Sınavı Hazırlık Seti
Okul öncesi eğitim vatandaşın cebini yaktı
Okul öncesi eğitim vatandaşın cebini yaktı
Aday öğretmenler il tercihi yapacaklar
Aday öğretmenler il tercihi yapacaklar
Maliye Bakanlığı 25 uzman yardımcısı alacak
Maliye Bakanlığı 25 uzman yardımcısı alacak
2015 ODTÜ Akademik Parsonel Alımı
2015 ODTÜ Akademik Parsonel Alımı

kpss-egitim-setleri
KPSS PRATİK BİLGİLER
KPSS Rehberlik
KPSS Genel Yetenek
KPSS Genel Kültür
KPSS Eğitim Bilimleri
KPSS A Alan Bilgisi
KPSS Deneme Sınavları
KPSS Videolar
2013 yılının son merkezi KPSS yerleştirmesi öncesi tercihlerde bunlara dikkat

reklam

2013 yılının son merkezi KPSS yerleştirmesi öncesi tercihlerde bunlara dikkat
 


2013 yılının son merkezi KPSS yerleştirmesi öncesi tercih yapacak adaylar için önemli uyarılar. Adaylar nelere dikkat etmeli?


Kpsscafe.com - 11 bin 415 kişinin atanacağı, 399'a tabi sözleşmeli pozisyonlar ile 657'e tabi memur kadrolarının yer aldığı KPSS'de tercih yapacaklar için son günler.

Tercihler 18-27 Kasım 2013 tarihleri arasında yapılacak. Tercih sırasında hata yapmamanız için, için gerekli bazı önemli noktalar biraraya getirildi.

Adaylar tercihlerini nasıl yapmalıdır?

Adaylar açılan kadrolara internet üzerinden başvuracaktır. Adaylara toplam 30 tercih yapabilme hakkı verilmiştir.Tercih listesinin sıralaması önemli değildir. Bir adayın tercih listesinde yer alan kadro veya pozisyona, adaydan daha düşük puan almış birisi kesinlikle atanamayacaktır. Bu nedenle tercih yapacak adaylar kurumları inceledikten sonra en çok çalışmak istedikleri kadroları tercih sırasının en üstüne, en az çalışmak istedikleri kadroyu ise tercih listesinin en altına yazması gerekmektedir.

Yerleştirmelerde torpil olabilir mi?

Adaylar puan ve tercih üstünlüğüne göre yerleşmektedir. Yerleştirme sonrasında ise her kadro için oluşan taban puanlar ÖSYM tarafından yayınlanarak adaylara, kendilerinden daha düşük puan almış aday olup olmadığını sorgulama imkanı verilecektir. Bu açıdan bakıldığında torpil girişimlerinin hiçbir anlamı yoktur.ÖSYM tarafından yapılan yerleştirmelerde torpil olamaz.

Sözlü sınav veya Mülakat yapılacak mı?

Yerleştirme işlemleri internet üzerinden yapıldıktan sonra, sonuçlar ÖSYM tarafından açıklanacak ve kimlerin hangi kadroya veya pozisyona yerleştiği belirlenecektir. Bir kamu kurumuna yerleşen adaya, tercih kılavuzunda istenen belgeler dışında herhangi sözlü sınav ve/veya uygulamalı sınav ile mülakat yöntemi yapılmayacaktır.Adaylar yerleştikten sonra kurum tarafından güvenlik soruşturması yapılacaktır.

Yerleştirmelerde Taban Puan Uygulaması var mı?

Genellikle taban puan uygulaması KPSS-A grubu kadrolar için uygulanmaktadır. KPSS-B Grubu kadrolara başvurabilmek için Yönetmelikte belirli bir puan sınırı getirilmemiştir. Bu nedenle KPSS-B grubu boş kadrolarına sınava giren tüm adaylar başvurabilecektir.

Yayımlanan kadrolar çok sınırlı olduğundan her adaya 30 tercih hakkı
tanınacağı hususları göz önüne alındığında yüksek puan almayan adaylarının
pek bir şansı yok.


Etiketler : 2013 yılının son merkezi kpss yerleştirmesi öncesi tercihlerde bunlara dikkat

KPSS Lise

Facebook Yorumlar