Strict Standards: Declaration of ezSQL_mysql::query() should be compatible with ezSQLcore::query() in /home/kpssders/public_html/database/ez_sql_mysql.php on line 263

Strict Standards: Declaration of ezSQL_mysql::escape() should be compatible with ezSQLcore::escape() in /home/kpssders/public_html/database/ez_sql_mysql.php on line 263
Vergi Müfettişliğine Atanmada Sıkıntı Mı Var? - KPSS Dersanesi, KPSS Sınavına Hazırlık
Hoşgeldiniz Sayın Ziyaretçi; ÜYE OLUN ya da üye iseniz GİRİŞ YAPIN.
biz-sizi-arayalim
biz-sizi-arayalim
Yabancı Dil Eğitim Seti
Okul öncesi eğitim vatandaşın cebini yaktı
Okul öncesi eğitim vatandaşın cebini yaktı
Aday öğretmenler il tercihi yapacaklar
Aday öğretmenler il tercihi yapacaklar
Maliye Bakanlığı 25 uzman yardımcısı alacak
Maliye Bakanlığı 25 uzman yardımcısı alacak
2015 ODTÜ Akademik Parsonel Alımı
2015 ODTÜ Akademik Parsonel Alımı

kpss-egitim-setleri
KPSS PRATİK BİLGİLER
KPSS Rehberlik
KPSS Genel Yetenek
KPSS Genel Kültür
KPSS Eğitim Bilimleri
KPSS A Alan Bilgisi
KPSS Deneme Sınavları
KPSS Videolar
Vergi Müfettişliğine Atanmada Sıkıntı Mı Var?

reklam

Vergi Müfettişliğine Atanmada Sıkıntı Mı Var?


Kpss a Adaylarının en çok tercih ettiği kurum olan Maliye Bakanlığı’nda sıkıntı var. Kpss Rehber olarak Vergi Müfettişliği ünvanı ve alımlarıyla ilgili son gelişmeleri değerlendiriyoruz


  Ülkemizde KPSS Adaylarının “Denetim” elemanı grubuna giren kariyer mesleklerden birisine girmek için en çok tercih ettiği kurumlardan birisi hiç kuşkusuz geçtiğimiz 2011 yılına kadar Maliye Bakanlığı idi. Maliye Bakanlığı farklı unvanlarda birden çok Denetim grubuna giren kariyer mesleği bünyesinde barındırıyordu. Bunlardan adaylar tarafından en çok bilinenler:
-      Hesap Uzmanlığı
-      Maliye Müfettişliği
-      Gelirler Kontrolörlüğü
-      Vergi Denetmenliği, idi.
Bunların dışında Bakanlık bünyesinde yetki alanı sınırlı da olsa Milli Emlak Denetmenliği, Muhasebat Kontrolörlüğü gibi farklı unvanlardaki kariyer mesleklerin de denetim yetkisi bulunmaktaydı. Fakat Maliye Bakanlığında denetim grubu denilince ilk akla gelenler yukarıda saydığımız dört kariyer meslek grubuydu.
Uzun yıllar Maliye Bakanlığında Denetim Grubunda ki çok başlılık tartışılmakta ve bu durumun başta vergi toplanması olmak üzere Maliye Politikalarında etkinliği ve verimliği düşürdüğü ifade edilmekteydi. Bu durum kariyer meslekler başta olmak üzere birçok alanda değişiklikler yapan Kanun Hükmünde Kararnameler sürecinde gündeme gelmişti. 

Yönetici kadrosunda görev yapan ve KHK’nin ilgili hükmü gereği hakkettiği ‘vergi müfettişi’ unvanına atanma talebinde bulunan personelinizden atanması gerçekleşenlerin, diğer müracaat edenlerden farkı ve önceliği nedir?
Elliye yakın personelin yaklaşık yirmi aydır beklediği atama neden yapılmamaktadır?
Atanmayı bekleyen her personelin beklentiden kaynaklanan huzursuzluğun yanı sıra aylık 1.500 lira olmak üzere yirmi ayda yaklaşık 30.000 lirayı bulan maddi kayıpları hakkında düzenleme yapmayı düşünüyor musunuz?
Aşağıda Sayın Dinçer’in soru önergesinin orijinal metnini inceleyebilirsiniz
Maliye Bakanının sorulara vereceği cevaplar merak edilmektedir. Kpss Rehber olarak gelişmeleri takip edecek ve adaylara duyurmaya devam edeceğiz. Milletvekilinin iddia ettiği mağduriyetler Ankara Kulislerinde konuşulan bir başka duruma da işaret etmektedir. Bu durumda Kararnamelere ilişkin iptal kararı vermeye başlayan Anayasa Mahkemesinin Vergi Denetime ilişkin ne karar vereceği yönündedir.
Aynı Milletvekili tarafından gündeme getirilen iddialar bir sonraki yazımızda siz adaylarımızla paylaşılacaktır. Bir sonraki yazımızda bu iddialar üzerinde duracağız. 
 


Etiketler : vergi müfettişliğine atanmada sıkıntı var


Facebook Yorumlar

KPSS A