Strict Standards: Declaration of ezSQL_mysql::query() should be compatible with ezSQLcore::query() in /home/kpssders/public_html/database/ez_sql_mysql.php on line 263

Strict Standards: Declaration of ezSQL_mysql::escape() should be compatible with ezSQLcore::escape() in /home/kpssders/public_html/database/ez_sql_mysql.php on line 263
Örgüt Yapısı - KPSS Dersanesi, KPSS Sınavına Hazırlık
Hoşgeldiniz Sayın Ziyaretçi; ÜYE OLUN ya da üye iseniz GİRİŞ YAPIN.
biz-sizi-arayalim
biz-sizi-arayalim
KPSS Genel Kültür
Okul öncesi eğitim vatandaşın cebini yaktı
Okul öncesi eğitim vatandaşın cebini yaktı
Aday öğretmenler il tercihi yapacaklar
Aday öğretmenler il tercihi yapacaklar
Maliye Bakanlığı 25 uzman yardımcısı alacak
Maliye Bakanlığı 25 uzman yardımcısı alacak
2015 ODTÜ Akademik Parsonel Alımı
2015 ODTÜ Akademik Parsonel Alımı

kpss-egitim-setleri
KPSS PRATİK BİLGİLER
KPSS Rehberlik
KPSS Genel Yetenek
KPSS Genel Kültür
KPSS Eğitim Bilimleri
KPSS A Alan Bilgisi
KPSS Deneme Sınavları
KPSS Videolar
Örgüt Yapısı

reklam

Örgüt Yapısı

Kurul biri başkan olmak üzere yedi üyeden oluşur. Kurul Başkanı, Bakanlar Kurulu tarafından atanır. Kurul üyelerinin yüksek öğrenim görmeş (özellikle işletmecilik, iktisat, maliye, bankacılık ve hukuk dallarının birinde) olması gerekir. Görev süreleri üç yıldır.

Merkezi Ankara'da bulunan Kurul'un üst örgütü, Kurul Başkan ve üyeleri ile Kurul başkanına bağlı Genel Sekreterlikten oluşur. Kurul karar organını, Genel Sekreterlik ise yürütme organını oluşturur. Kurul Başkanı, karar organı yanında yürütme organının da başıdır. Kurul'un örgüt yapısı aşağıdaki şemada gösterilmiştir.
Kurul'un daire başkanlıklarından oluşan hizmet birimleri Genel Sekreterlik bünyesinde örgütlenmiştir. Üç daire başkanlığı oluşturulmuştur.

Denetleme Dairesi Başkanlığı: Halka açık anonim ortaklıklar ile sermaye piyasasında faaliyet gösteren bankalar, aracı kurumlar ve diğer yardımcı kuruluşların işlem ve hesaplarını Kurul adına denetler.

İnceleme, Değerlendirme ve İzleme Dairesi Başkanlığı: Halka açık anonim ortaklıklar ile diğer yardımcı kuruluşların başvurularını inceleyip sonuçlandırmak, sermaye piyasasındaki kuruluşları, sermaye piyasası araçlarını ve bunlarla ilgili işlemlerle, ilan ve reklamları izlemekle görevlidir.

Diğer Birimler: Kurul'un bunların dışında,araştırma, geliştirme, idari ve mali işler ve hukuk danışmanlığı gibi işlerini yürüten birimleri vardır.
 


Etiketler : Örgüt yapısı


Facebook Yorumlar

KPSS A