Strict Standards: Declaration of ezSQL_mysql::query() should be compatible with ezSQLcore::query() in /home/kpssders/public_html/database/ez_sql_mysql.php on line 263

Strict Standards: Declaration of ezSQL_mysql::escape() should be compatible with ezSQLcore::escape() in /home/kpssders/public_html/database/ez_sql_mysql.php on line 263
Merkezi yerleştirme nedir? - KPSS Dersanesi, KPSS Sınavına Hazırlık
Hoşgeldiniz Sayın Ziyaretçi; ÜYE OLUN ya da üye iseniz GİRİŞ YAPIN.
biz-sizi-arayalim
biz-sizi-arayalim
Yabancı Dil Eğitim Seti
Okul öncesi eğitim vatandaşın cebini yaktı
Okul öncesi eğitim vatandaşın cebini yaktı
Aday öğretmenler il tercihi yapacaklar
Aday öğretmenler il tercihi yapacaklar
Maliye Bakanlığı 25 uzman yardımcısı alacak
Maliye Bakanlığı 25 uzman yardımcısı alacak
2015 ODTÜ Akademik Parsonel Alımı
2015 ODTÜ Akademik Parsonel Alımı

kpss-egitim-setleri
KPSS PRATİK BİLGİLER
KPSS Rehberlik
KPSS Genel Yetenek
KPSS Genel Kültür
KPSS Eğitim Bilimleri
KPSS A Alan Bilgisi
KPSS Deneme Sınavları
KPSS Videolar
Merkezi yerleştirme nedir?

reklam

Merkezi yerleştirme nedir?


Kasım ve Haziran aylarında yılda 2 kere DPB’nin belirlediği kadrolara ÖSYM’nin puan sıralamasına göre yaptığı yerleştirme işlemleridir. Kamunun genel memur alımı ve KİT’lerin sözleşmeli personel alımı bu yolla yapılmaktadır. Yapılacak Adalet Bakanlığı personel alımlarının ise kurumsal alımdır.
Adalet Bakanlığının alımlarınca niteliği farklı pek çok farklı unvanda personel alınmaktadır. Ayrıca bunların bir kısmı 4/B sözleşmeli bir kısmı ise memur olarak alınacaktır.
Kural olarak KPSS B (merkezi ) alımlar çift yıl KPSS puanları üzerinden yılda 2 kere olmak üzere 4 alımı içerir. Bu 4 alımdan birinde yerleşen aday aynı puanla merkezi yerleştirmede bir daha yerleşemez. Ancak bu durum kurumsal alımları kapmamaktadır.
Özetle,
Adalet Bakanlığının sözleşmeli ya da kadrolu personel alımlarına başvuran adaylar kazanıp kazanmadıklarına bakılmaksızın, KPSS B (merkezi) alımlarında tercih yapabilirler. Ancak kadrolu olarak yerleşen adayların KPSS B ile başka bir kurumu kazanmaları halinde 657 m.74 çerçevesinde Adalet Bakanlığından izin almaları gerekmektedir. Ancak sözleşmeli olarak yerleşenlerin böyle bir işleme ihtiyacı bulunmamaktadır.
Adalet Bakanlığının tüm alımlarında yukarıda yazdıklarımız geçerlidir. Bu bakanlığa yerleşmek isteyen adaylar KPSS-B ile yerleşme haklarını yitirmezler.

 


Etiketler : merkezi yerleştirme nedir


Facebook Yorumlar

KPSS Eğitim Bilimleri