Strict Standards: Declaration of ezSQL_mysql::query() should be compatible with ezSQLcore::query() in /home/kpssders/public_html/database/ez_sql_mysql.php on line 263

Strict Standards: Declaration of ezSQL_mysql::escape() should be compatible with ezSQLcore::escape() in /home/kpssders/public_html/database/ez_sql_mysql.php on line 263
Lise ve Önlisans Mezunları için KPSS Bir Daha Yapılacak mı - KPSS Dersanesi, KPSS Sınavına Hazırlık
Hoşgeldiniz Sayın Ziyaretçi; ÜYE OLUN ya da üye iseniz GİRİŞ YAPIN.
biz-sizi-arayalim
biz-sizi-arayalim
KPSS Genel Kültür
Okul öncesi eğitim vatandaşın cebini yaktı
Okul öncesi eğitim vatandaşın cebini yaktı
Aday öğretmenler il tercihi yapacaklar
Aday öğretmenler il tercihi yapacaklar
Maliye Bakanlığı 25 uzman yardımcısı alacak
Maliye Bakanlığı 25 uzman yardımcısı alacak
2015 ODTÜ Akademik Parsonel Alımı
2015 ODTÜ Akademik Parsonel Alımı

kpss-egitim-setleri
KPSS PRATİK BİLGİLER
KPSS Rehberlik
KPSS Genel Yetenek
KPSS Genel Kültür
KPSS Eğitim Bilimleri
KPSS A Alan Bilgisi
KPSS Deneme Sınavları
KPSS Videolar
Lise ve Önlisans Mezunları için KPSS Bir Daha Yapılacak mı

reklam

Lise ve Önlisans Mezunları için KPSS Bir Daha Yapılacak mı


Lise ve Önlisans mezunları için KPSS’nin 2012 ‘de son kez yapıldığı söylentisi birçok aday tarafından sorulmakta Kpss Rehber olarak bu konuyu aydınlatmak istedik.

KPSS LİSE ve ÖNLİSANS SINAVI AÇIKLAMASI

Lise ve Önlisans Kpss’nin 23 Eylül 2012’de gerçekleştirilmesinin ardından daha sonraki çiftli yıllarda da yapılması bekleniyor. Bundan önceki yıllarda da bu yönde söylentiler çıkmış, fakat bunlar söylenti olarak kalmıştır. 2012’den sonraki yıllarda lise ve önlisans mezunlarına yönelik KPSS yapılmayacağı yönünde DPB, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ya da ÖSYM’nin yaptığı açıklama veya girişim olmamıştır. Bu yönde meydana gelecek tüm gelişmeler Kpss Rehber tarafından takip edilip, duyurulmaktadır.
Kamudaki bir çok kadro ve pozisyona personel temin etmek için lise ve önlisans mezunu adaya KPSS uygulanması bir ihtiyaç olduğu için bu sınavın kaldırılmasını beklemiyoruz. Özellikle Belediye ve SYDV’lerin personel alımında, İtfaiye eri, zabıt katibi, sağlık personeli alımı gibi atamalarda genellikle lise mezunlarına kadro açıldığını ve bu kadrolara yapılan başvurularda kpss puanının esas alındığı bilinmektedir.
2012’de olduğu gibi 2014, 2016’da orta öğretim ve önlisans mezunları için Kpss yapılmaya devam edilecektir. Ancak her geçen yıl lise mezunları için kadro kontenjanlarının daraldığı da bir gerçektir.


Etiketler : lise ve Önlisans mezunları için kpss bir daha yapılacak


Facebook Yorumlar