Hoşgeldiniz Sayın Ziyaretçi; ÜYE OLUN ya da üye iseniz GİRİŞ YAPIN.
biz-sizi-arayalim
biz-sizi-arayalim
Yabancı Dil Eğitim Seti
Okul öncesi eğitim vatandaşın cebini yaktı
Okul öncesi eğitim vatandaşın cebini yaktı
Aday öğretmenler il tercihi yapacaklar
Aday öğretmenler il tercihi yapacaklar
Maliye Bakanlığı 25 uzman yardımcısı alacak
Maliye Bakanlığı 25 uzman yardımcısı alacak
2015 ODTÜ Akademik Parsonel Alımı
2015 ODTÜ Akademik Parsonel Alımı

kpss-egitim-setleri
KPSS PRATİK BİLGİLER
KPSS Rehberlik
KPSS Genel Yetenek
KPSS Genel Kültür
KPSS Eğitim Bilimleri
KPSS A Alan Bilgisi
KPSS Deneme Sınavları
KPSS Videolar
399'a Tabi Kit Çalışanı Kpss ile Kadrolu Memur Olabilir mi?

reklam

399'a Tabi Kit Çalışanı Kpss ile Kadrolu Memur Olabilir mi?

KPSS Rehber olarak sizlerden gelen yoğun sorular karşısında sözleşmelilerin durumunu ayrıca incelemeyi gerekli gördük. KİT Personeli ve KPSS- B’den tercih yapacak tüm adaylar okumalı…

Daha önceki yazılarımızda KPSS puanlarının geçerlilik süresinin 2 yıl olduğunu ve sadece öğretmen adayları için P10 puan türünün geçerliliğinin 1 yıla indirildiğini yazmıştık. Ancak, KPSS Rehber olarak sizlerden gelen yoğun sorular karşısında sözleşmelilerin durumunu ayrıca incelemeyi gerekli gördük.

EDİTÖR NOTU: KİT Personeli ve KPSS- B’den tercih yapacak tüm adaylar okumalı…

Yazılarımıza önce 399 sayılı KHK’ya tabi KİT sözleşmeli personelinin durumunu incelerek başlayacağız. Bir sonraki yazımızda ise 657 4/B personelin durumunu inceleyeceğiz.
399- KİT Sözleşmeli Personelinin KPSS-B Karşısında Durumu
399 sayılı KHK’ya tabi KİT sözleşmeli personeli genel memur alımıyla (KPSS-B) birlikte yapılmaktadır. Tercih işlemlerinde kadro derece ve kademesi bulunmayan seçenekler 399’a tabi sözleşmeli personel pozisyonlarıdır. 2012 Puanıyla bir KİT’e sözleşmeli olarak yerleşenler 2012 yılına ait puanlarıyla merkezi yerleştirme işlemleriyle (KPSS-B) herhangi bir KİT’te sözleşmeli olarak ya da bir kamu kurumuna memur olarak yerleşemezler. Ancak 2014 yılında puanlarını yenileyerek başka bir KİT’e ya da kamu kurumuna memur olarak geçmeleri mümkündür. 

Bu işlem herhangi bir bekleme süresine tabi değildir. Burada esas olan aynı puanla merkezi yerleştirmeden bir kere atanma hakkının elde edilebileceğinin bilinmesidir. Örneğin 2010 ya da daha önceki yıla ait bir puanla bir KİT’e sözleşmeli olarak yerleşen kişi 2012’de tekrar KPSS’ye girerek puan almışsa merkezi yerleştirme işlemleriyle atanma hakkı elde edebilir. KİT sözleşmeli personelinin diğer kurumlara geçişinde herhangi bir bekleme süresi öngörülmediği de unutulmamalıdır.
399- KİT Sözleşmeli Personelinin KPSS-A Karşısında Durumu
KPSS-A grubunda her kurum kendi sınavını (yazlı ve/veya sözlü) açmaktadır. Yani merkezi bir yerleştirme işlemi bulunmamaktadır. Bu durumda, puanlar geçerlilik süresince (2 yıl) sayı sınırı olmaksızın kullanılabilmektedir. Dolayısıyla, merkezi yerleştirme işlemleriyle (KPSS-B) herhangi bir KİT’te sözleşmeli olarak yerleşenler de A grubu bir kadroya atanabilirler. Bunun için herhangi bir sınırlama yoktur. Ayrıca KPSS-A grubu kadroya atanmaya hak kazanan KİT sözleşmeliler için hiçbir bekleme süresi olmadığı da unutulmamalıdır.
Bir sonraki yazımızda güncel değişiklikleriyle birlikte 657 4/B sözleşmelilerin KPSS A ve B karşısındaki durumlarını detaylarıyla ve ihtimalleriyle inceleyeceğiz. Bizi takip edin… 

Etiketler : 399'a tabi kit Çalışanı kpss ile kadrolu memur olabilir mi

KPSS Lise

Facebook Yorumlar