Strict Standards: Declaration of ezSQL_mysql::query() should be compatible with ezSQLcore::query() in /home/kpssders/public_html/database/ez_sql_mysql.php on line 263

Strict Standards: Declaration of ezSQL_mysql::escape() should be compatible with ezSQLcore::escape() in /home/kpssders/public_html/database/ez_sql_mysql.php on line 263
18 Yaşını Doldurmayanlar Memur Olabilir mi? - KPSS Dersanesi, KPSS Sınavına Hazırlık
Hoşgeldiniz Sayın Ziyaretçi; ÜYE OLUN ya da üye iseniz GİRİŞ YAPIN.
biz-sizi-arayalim
biz-sizi-arayalim
Yabancı Dil Eğitim Seti
Okul öncesi eğitim vatandaşın cebini yaktı
Okul öncesi eğitim vatandaşın cebini yaktı
Aday öğretmenler il tercihi yapacaklar
Aday öğretmenler il tercihi yapacaklar
Maliye Bakanlığı 25 uzman yardımcısı alacak
Maliye Bakanlığı 25 uzman yardımcısı alacak
2015 ODTÜ Akademik Parsonel Alımı
2015 ODTÜ Akademik Parsonel Alımı

kpss-egitim-setleri
KPSS PRATİK BİLGİLER
KPSS Rehberlik
KPSS Genel Yetenek
KPSS Genel Kültür
KPSS Eğitim Bilimleri
KPSS A Alan Bilgisi
KPSS Deneme Sınavları
KPSS Videolar
18 Yaşını Doldurmayanlar Memur Olabilir mi?

reklam

18 Yaşını Doldurmayanlar Memur Olabilir mi?


kpss sınavına ortaöğretim düzeyinde girmeyi düşünüyorum fakat kasım ayında doğdum ve kasımda 18 oluyorum bir forumda sınav gününe kadar 18 yaş doldurulmuş olması gerekiyor aksi takdirde alınan puan yok sayılacaktır denmiş ne yapmam gerekiyor?

Soru : Merhaba bu yıl liseden mezun oluyorum  kpss sınavına ortaöğretim düzeyinde girmeyi düşünüyorum fakat kasım ayında doğdum ve kasımda 18 oluyorum bir forumda sınav gününe kadar 18 yaş doldurulmuş olması gerekiyor aksi takdirde alınan puan yok sayılacaktır denmiş doğrumu acaba bu bilgi ne yapmam gerekiyoki bilemedim. Bilgisi olan arkadaşlar paylaşırlarsa sevinirim. Şimdiden teşekkürler..
Cevap : Öncelikle üst yaş sınırından bahsedelim. Genel olarak son kpss sınavı tarihiyle 35 yaşını doldurmamış olmanız gerekiyor. Bazen bu şart ilana göre ilanın son başvuru tarihi olarakta belirlenebiliyor. Üst yaş sınırı ilandan ilana fark edebilmektedir. Alt yaş sınırı ise 18 dir son başvuru tarihi itibariyle 18 yaşını doldurmuş olmanız gerekiyor. Ancak alt yaş sınırında meslek lisesi mezunları için bir ayrıcalık söz konusu. Eğer meslek lisesi mezunuysanız 15 yaşını doldurup 18 yaşını doldurmamışsanız bulunduğunuz ildeki asliye hukuk mahkemesine başvurarak kazai rüşt kararı alabilirsiniz. Almış olduğunuz bu kazai rüşt kararı ile 18 yaşını doldurmadan da memur olabilirsiniz.
 


Etiketler : 18 yaşını doldurmayanlar memur olabilir mi

KPSS Lise

Facebook Yorumlar

KPSS Lise